Wiesław Oleś | Kancelaria Oleś Rysz Sarkowicz

Wiesław Oleś

Radca prawny

Stanowisko: Wspólnik, Radca prawny
E-mail: w.oles@oles.com.pl

Wiesław Oleś specjalizuje się w kompleksowym doradztwie prawno-podatkowym dla właścicieli firm oraz krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych.

Wiesław Oleś wspiera polskich przedsiębiorców w projektach planowania sukcesji oraz od wielu lat przeprowadza z sukcesem procesy budowania rodzinnych biznesów największych polskich przedsiębiorców z list “Forbesa” i “Pulsu Biznesu” oraz ich transferu międzypokoleniowego. Świadczy usługi doradztwa prawno-podatkowego z uwzględnieniem zagranicznych jurysdykcji, w tym Luksemburga, Portugali, Malty, Cypru, Holandii.

Wiesław Oleś posiada ponad 30-letnie doświadczenie w procesach reorganizacji grup kapitałowych, w tym również z wykorzystaniem elementów fundacji rodzinnych, funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz spółek zagranicznych.

Wielokrotnie doradzał w obszarze prawa finansowego oraz rynku kapitałowego, w szczególności na rzecz funduszy inwestycyjnych oraz spółek publicznych. Jest Członkiem Rad Nadzorczych spółek publicznych i niepublicznych.

W trakcie kariery zawodowej Wiesław Oleś prowadził szereg innowacyjnych projektów prawnych, między innymi w zakresie stworzenia największego w Polsce prywatnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych, pierwszego w Polsce połączenia transgranicznego oraz doradztwa przy pierwszej zarejestrowanej w Polsce fundacji rodzinnej.

Wiesław Oleś jest prawnikiem indywidualnie rekomendowanym w rankingu Rzeczpospolitej w kategorii “Doradzanie prywatnym klientom (Private Clients)” (od 2022 roku).

Wykształcenie:

  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Aplikacja sędziowska (wpis na listę radców prawnych w 1993 roku)
powrót