Piotr Gawlik | Kancelaria Oleś Rysz Sarkowicz

Piotr Gawlik

Radca prawny, Of Counsel

Stanowisko: Radca prawny, Of Counsel
E-mail: p.gawlik@oles.com.pl

Specjalizacja:

Radca Prawny specjalizujący się w prawie nieruchomościowym i prawie inwestycji budowlanych, a także prawie pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie dotyczącym nieruchomości, w tym w zakresie oceny ich stanu prawnego (due diligence), obsługi deweloperów inwestycji nieruchomościowych czy ich komercjalizacji. Doradza przy wszelkich problemach wynikających z umów najmu czy dzierżawy, przy negocjowaniu warunków umów sprzedaży nieruchomości (umowa przedwstępna, warunkowa, etc.).

Świadczy kompleksowe usługi prawne dla podmiotów zaangażowanych w proces inwestycyjny (inwestorów, wykonawców, projektantów), reprezentuje Klientów w postępowaniach administracyjnych i sporach sądowych dotyczących inwestycji nieruchomości i procesów budowlanych. Piotr Gawlik zdobył szerokie doświadczenie podczas pracy w renomowanych kancelariach prawniczych oraz w samodzielnym prowadzeniu kancelarii.

Obszary specjalizacji:

Doświadczenie:

  • Kompleksowe doradztwo prawne w projektach związanych z przygotowaniem, negocjacjami i wykonywaniem wszelkich umów związanych z nieruchomościami, w tym badania stanu prawnego nieruchomości.
  • Reprezentacja Klientów w sądowych postępowaniach cywilnych, postępowaniach sądowo-administracyjnych czy postępowaniach mediacyjnych i arbitrażowych.
  • Kompleksowe doradztwo prawne dla podmiotów zaangażowanych w proces inwestycyjny: przygotowywanie i negocjowanie umów o roboty budowlane, umów o prace projektowe (w tym opartych o FIDIC), umów finansowania przedsięwzięć budowlanych, etc. oraz zastępstwo procesowe w postępowaniach dotyczących inwestycji budowlanych.

Wykształcenie:

  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  • Aplikacja radcowska w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

Języki:

  • Angielski – biegłość zawodowa
  • Niemiecki – biegłość zawodowa
powrót