Krzysztof Rysz | Kancelaria Oleś Rysz Sarkowicz

Krzysztof Rysz

Radca prawny

Stanowisko: Wspólnik, Radca prawny
E-mail: k.rysz@oles.com.pl

Krzysztof Rysz specjalizuje się w prowadzeniu wielowątkowych i rozbudowanych projektów prawnych z obszaru strukturyzowania grup kapitałowych, reorganizacji przedsiębiorstw oraz relacji wspólników i akcjonariuszy spółek prawa handlowego, współpracując z czołowymi polskimi przedsiębiorcami.

Zajmuje się doradztwem strategicznym dla właścicieli firm oraz krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych, obsłudze krajowych oraz międzynarodowych struktur kapitałowych, doradza w transakcjach M&A w aspektach podatkowych oraz korporacyjnych oraz prowadzi postępowania sporne z obszaru sporów korporacyjnych.

Posiada szerokie doświadczenie w procesach reorganizacji grup kapitałowych, w tym również z wykorzystaniem elementów fundacji rodzinnych, funduszy inwestycyjnych zamkniętych oraz spółek zagranicznych.

Wielokrotnie doradzał w obszarze prawa finansowego oraz rynku kapitałowego, w szczególności na rzecz funduszy inwestycyjnych, spółek publicznych oraz spółek pozyskującym finansowanie w formie kredytu lub emisji obligacji.

Krzysztof jest autorem modułów BeckDirect (w systemie Legalis wydawnictwa CH Beck) zawierających praktyczne wskazówki w zakresie rozwiązywania sporów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

W trakcie kariery zawodowej Krzysztof prowadził szereg innowacyjnych projektów prawnych, między innymi w zakresie pierwszego w Polsce kredytu inwestycyjnego dla funduszu inwestycyjnego zamkniętego oraz doradztwa przy pierwszej zarejestrowanej w Polsce fundacji rodzinnej.

Krzysztof jest prawnikiem indywidualnie rekomendowanym w rankingu Rzeczpospolitej w kategorii “Prawo handlowe, korporacyjne, fuzje i przejęcia” (od 2022 roku).

Wykształcenie:

  • Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ukończone z wyróżnieniem)
  • Aplikacja adwokacka w Krakowskiej Izbie Adwokackiej (wpis na listę adwokatów w 2013 roku)
  • Wpis na listę radców prawnych w 2015 roku
  • Absolwent studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z obszaru Doradztwa Podatkowego
  • Absolwent Programu Zarządzania Projektami metodyką TenStep
powrót